Google+
Newsletter

Vložením e-mailu souhlasíte se zasíláním novinek. Odhlásit se můžete zde.

Váš E-mail:
FAQ - nejčastější dotazy k dovolené na jachtě

Nejčastější dotazy k dovolené na lodi

Dovolená na jachtě - FAQ 

Pokud neumím loď řídit sám, zajistíte mi kapitána?

Ano, spolupracujeme se zkušenými a prověřenými kapitány, kteří Vaši jachtu spolehlivě povedou. Kapitána doporučujeme i těm, kteří mají oprávnění jachtu dané kategorie vést, ale danou destinaci dobře neznají a necítí se řízením jachty stoprocentně jistí. U velkých motorových jachet je pronájem lodě již podmíněn vedením profesionální posádkou. Pokud máte profesionálního kapitána, je třeba počítat pro něj s kajutou.

Dá se předejít mořské nemoci?

Na mořskou nemoc má každý námořník svůj návod, např. sníst před plavbou ančovičku nebo si dát zázvor. Obecně platí, že je třeba plout s plným žaludkem a nezapomínat pít. Při plavbě je obecně lépe být na palubě než v podpalubí, nečíst ani neluštit křížovky a dívat se na horizont. Vyhýbejte se také dlouhému pobytu na slunci. Pokud pociťujete náznaky nevolnosti, je nejlépe vystoupit na břeh a chvíli zůstat na pevné zemi.

S jakým předstihem si jachtu rezervovat?

Jachtu doporučujeme závazně rezervovat alespoň 6 měsíců před dovolenou – čím dříve, tím lépe. Jinak se může stát, že jachta, která Vám nejlépe vyhovuje, již nebude k dispozici. Navíc při akcích First minute nabízíme akční slevy na pronájem. Megajachty se obvykle rezervují rok dopředu. Pro závaznou rezervaci je třeba uhradit zálohu cca 50% z pronájmu jachty (výše zálohy dle individuálních podmínek). Pro pronájem individuálních kajut např. pro dvě osoby na lodích typu gulet a cruiser platní stejná pravidla jako při koupi běžného katalogového zájezdu.

Co když si chceme vzít s sebou na jachtu děti?

Pokud si vezmete s sebou na dovolenou na jachtu také své děti, je třeba jim přizpůsobit výběr jachty, destinace (s ohledem na dobu letu), harmonogram plavby a denní program. Minimálním opatřením je neustále nosit dětskou záchrannou vestu a kolem zábradlí jachty upevnit bezpečnostní síť. S dětmi na palubě je obvykle naplánovaný klidný program, s krátkými přesuny, kotvením v zátokách, kde si děti mohou hrát také na pláži. Rodiče často překvapí, že děti si na pobyt na palubě rychle zvyknou a pohybují se na lodi mnohem jistěji než oni sami.

Můžeme si jachtu pronajmout na kratší dobu než týden?

Standardní doba pronájmu je týden, pokud si chcete jachtu pronajmout na kratší dobu, obvykle je to možné až mimo sezónu. Cena pronájmu se pak propočítá podle počtu dnů, ale zejména u motorových jachet nemusí být kratší doba nutně cenově výhodnější. 

Je nafta v ceně pronájmu jachty?

Co se týče soukromých lodí (plachetnice, katamarán atd.), zde se pohonné hmoty, přístavní poplatky nebo marína (jiná než domovská) nezapočítávají do pronájmu jachty. U motorových jachet a megajachet jsou tyto položky ve výši cca 30% ceny pronájmu jachty, záleží samozřejmě na délce uplutých mil a programu plavby.

Jak je to na jachtě s kuchyní?

Pokud nemáte na jachtě profesionálního kuchaře, vaříte si sami.  Každá jachta má k dispozici kuchyni se sporákem, troubou a lednici s mrazničkou. Kuchyňský prostor závisí na velikosti a typu jachty, na klasické plachetnici si vaříte asi jako v apartmánu. Větší jachty (většinou motorové jachty) mají ve výbavě také např. myčku a pračku. 

Kdykoli se na nás prosím obraťte s dalšími dotazy. Těšíme se na Vás!

Yacht Romance, Váš specialista na dovolenou a romantiku v zahraničí.

...Live for the Moment.

člen skupiny Yacht Romance Group