Google+
Newsletter

Vložením e-mailu souhlasíte se zasíláním novinek. Odhlásit se můžete zde.

Váš E-mail:
Typy jachet

Typy lodí na dovolenou

Dovolená na jachtě - Typy jachet pro Vaši dovolenou

Pomůžeme Vám vybrat vhodný typ jachty odpovídající Vašim požadavkům a představám o dovolené

Plachetnice

Jsou velmi vhodné pro romantickou nebo rodinnou dovolenou. Plují jak na vítr, tak i na motor. Pobyt na plachetnici strávíte po svém - romantickým kotvením v kouzelných zátokách, nebo i aktivně plachtěním a objevováním vzdálenějších ostrovů.

Plachetnice mají standardně kapacitu 6-10 osob, pro komfortní pobyt na palubě, pokud nejste na pobyt na plachetnici zvyklí, doporučujeme vždy méně osob, než je uvedená maximální kapacita. Pokud máte profesionálního kapitána, nezapomeňte na kajutu pro něj.

separator

Katamarány

Jsou jako velké apartmány na moři. Plují jak na vítr, tak i na motor. Doporučujeme je Vám, kteří chcete mít na moři hlavně hodně prostoru a komfort. Proto jsou ideální i pro ty, kteří nemají s pobytem na moři zkušenosti nebo se necítí úplně jistě. Katamarány jsou totiž dvoutrupé lodě, a tím mají také velkou stabilitu.

Podle velikosti mají katamrány kapacitu 8-12 osob, s velkým komfortem a také dostatkem místa v privátních kajutách v plovácích lodě i společných prostorách. Katamarány mají na přídi mezi plováky pevné sítě, na kterých se můžete opalovat - a děti se na nich vydovádí. Katamarány mají nízký ponor, a proto je často vidíme kotvit v mělkých lagunách. Jsou proto velmi oblíbené také např. v Karibiku a Polynésii.

separator

Motorové jachty

jsou jako dělané pro Vás, kteří máte rádi luxusní zázemí a sílu "pod kapotou". Motorové jachty jsou ideální pro rychlé přesuny na moři - s adrenalinovou jízdou a pohonem několika set koní.

Za den překonáte rychle velké vzdálenosti, na noc se motorové jachty obvykle vrací do přístavu nebo městeček (záleží také na velikosti lodě). Motorové jachty mají luxusní interiér a pronajímají se výhradně s profesionální posádkou (kapitán a dále kuchař, hostesky apod.)

separator

Gullety a minicruisery

jsou jako malé hotýlky na moři, na kterých za týden podniknete okružní plavbu. Jsou velmi oblíbené v Chorvatsku, Turecku a Řecku. Gulety mají kapacitu 12-20 osob (nebo i více) a nabízejí komfortní zázemí pro poklidnou dovolenou, obvykle s All Inclusive programem.

Gulety a minicruisery si můžete pronajmout buď privátně na týden jen pro Vás a Vaši rodinu s přáteli, nebo si zde pronajmete jen svou kajutu. Gullety plují na motor a mezi jednotlivými kotvišti se přesouvají velmi rychle. Mají vždy svou profesionální posádku, která o Vás celý týden pečuje.  

separator

Cruisery a zaoceánské parníky

Jsou impozantní plovoucí hotely s komfortním zázemím 4-5*. Pronajmete si zde svou kajutu vybrané kategorie, pobyt je obvykle s programem polopenze nebo All inclusive. Cruisery jsou vhodné pro Vás, kteří chcete dovolenou pojmout neobyčejně a přitom máte rádi zázemí velkých hotelů.

Cruisery mají dle velikosti na palubě mnoho restaurací, bazény a spa, fitness, restaurace, obchody, divadla atd. Během okružní plavby lodě zastavují v atraktivních lokalitách, kde si můžete vybrat z nabídky fakultativních výletů.

separator

Megajachty a superjachty

Jsou velmi exkluzivní privátní jachty nad 30m délky s doslova deschberoucím luxusním zázemím a profesionální posádkou. Důraz je kladen na maximální komfort, takže obvyklá kapacita je pro 6-12 osob, kdy posádka často převýší počet hostů na palubě.

Megajachty jsou typově jak motorové jachty, tak i plachetnice. Vyberete si jachtu, která odpovídá Vašim představám, s bazénem, jacuzzi, heliportem atd. a užijete si dovolenou snů.

Kontaktujte nás pro svou dovolenou na jachtě. Těšíme se na Vás!

 

separator

Yacht Romance, Váš specialista na dovolenou a romantiku v zahraničí.

...Live for the Moment.

člen skupiny Yacht Romance Group